Deyrezzor askeri havalimanı üzerindeki kuşatma hafifletildi

Deyrezzor askeri havalimanı üzerindeki kuşatma hafifletildi

Suriye ordusu, Deyrezzor'da askeri havalimanı üzerindeki IŞİD kuşatmasını hafifletti ancak halen ikmal yolu açılmış değil.

Suriye ordusu, Deyrezzor vilayetinin batısındaki operasyonlarını sürdürürken IŞİD'in askeri havaalanı üzerindeki kuşatmasının kısmen kaldırıldığı belirtildi.

Rusya'nın da hava saldırılarıyla destek verdiği operasyonda sanayi mahallesinde birkaç bölgenin IŞİD'den geri alındığı belirtildi.

Al Masdar'ın haberine göre kuşatma kısmen kaldırılsa da IŞİD'in Suriye ordusunun ikmal yolu üzerindeki ateş kontrolü sürüyor.

Deyrezzor mezarlığı civarında da ordu güçlerinin saldırısında çok sayıda IŞİD'linin öldürüldüğü ve yaralandığı bildirildi.

Yakın dönemde IŞİD'in yeniden büyük bir saldırıya başlaması bekleniyor  bu yüzden kuşatmayı olabildiğinde hafifletmek önem taşıyor.

IŞİD, Deyrezzor'da başlattığı harekatla, Suriye ordusunun kent merkezinde elinde tuttuğu bölgeleri ikiye bölmüş ve stratejik önemi olan askeri havalimanını kuşatma altına almıştı. Deyrezzor vilayetinin büyük bölümü IŞİD'in kontrolü altında. Kent merkezinde Suriye ordusunun kontrolü altındaki bölgede ise yaklaşık 250 bin kişi yaşıyor. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net