Reuters: Türkiye’den bile haber geçiyoruz

Reuters: Türkiye’den bile haber geçiyoruz

Reuters, Donald Trump’a hitaben yazdığı açıklamada, Türkiye’yi ‘Zorlu koşullardan haber geçtiği’ bir ülke olarak gösterdi.

İngiliz haber ajansı Reuters, gazetecileri hedef gösteren söylemleriyle ABD basınını zorlayan Başkan Donald Trump’a hitaben yazdığı açıklamada, Türkiye’yi ‘Zorlu koşullardan haber geçtiği’ bir ülke olarak gösterdi.

Reuters Genel Yayın Yönetmeni Steve Adler imzası ile ajansın internet sitesinde yayımlanan metinde “Gazetecilerimizin, Türkiye, Filipinler, Mısır, Irak, Yemen, Tayland, Çin, Zimbabve ve Rusya gibi sansürün türlü çeşidine, yasal kovuşturmalara, vize reddine hatta fiziki tehditlere rastladığı ülkelerdeki işimizle her zaman gurur duyarım" ifadelerine yer verildi. Metinde, Trump yönetiminde basının ne tür baskılara maruz kalacağı henüz bilinmese de, Reuters'ın dünyanın her yerinde uyguladığı ilkelerinin aynı kalacağı vurgulandı. 
(MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.