Bekir Coşkun hakkında soruşturma başlatıldı

Bekir Coşkun hakkında soruşturma başlatıldı

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Gazeteci - Yazar Bekir Coşkun hakkında soruşturma başlattı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, “Evet -Hayır" başlıklı köşe yazısı nedeniyle Gazeteci - Yazar Bekir Coşkun hakkında soruşturma başlattı. 

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan yazılı açıklamada “Sözcü Gazetesi'nin 31 Ocak 2017 tarihli nüshasının 2. Sayfasında Bekir Coşkun'un 'Evet -Hayır" başlıklı köşe yazısı içeriğindeki hususlara ilişkin olarak; “Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 216 / 1-2-3 uyarınca 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçu kapsamında soruşturma açılmıştır" ifadelerine yer verildi. (DHA)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 01 Şubat 2017 19:31
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. mustafa karahan 8 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Bekir Çoşkun köşesinde yazmış, görünen Hayır'ı öven bir yazı. TC Demokratik bir hukuk devleti olduğuna göre herkes fikrini özgürce açıklayabilir. Kamuya mal olmuş topçular, referandumun hukuk çevresinde geçmesinden sorumlu Vali, Kaymakam fikrini açıklarsa ne olur. Suç işledikleri için işlem yapılması gerekmez mi? Çok duyarlı olduğu görülen sayın savcılarımızın hemen fezleke hazırlamaları gerekmiyor mu?
    Hepimizin düşünmesi gereken bir konu

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.