Alaşehir’de kamyon şoförleri greve gitti 

Alaşehir’de kamyon şoförleri greve gitti 

Manisa Alaşehir'deki S.S. 40 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleri, talep etikleri zam karşılanmayınca greve çıktı.

Berkcan ZENGİN
Manisa

S.S. 40'nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'nin anlaşmalı olduğu Sarıkız Maden Suyu Fabrikası ile istenen zam konusunda uzlaşma sağlanamayınca şoförler 31 Ocak tarihinden itibaren iş bırakarak greve çıktı.

Kamyon şoförleri sadece ekmeklerini savunduklarını ifade ederek, “4 aydır zam istiyoruz. Köprü zam yaptı, mazota zam geldi. Köprü zam parası, mazot zam parası verilsin devam edelim istiyoruz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI GÖRÜŞMEYİ ERTELEDİ

Daha önce Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ile görüşüldüğünü, “Yılbaşına kadar bu zam isteminizi geri çekin, yılbaşından sonra tekrar oturup konuşalım, anlaşma sağlayalım” denildiğini ifade eden şoförler, yılbaşından sonra gittiklerinde ise görüşmenin ertelendiğini belirttiler.

Şoförler, “Zam şartımız yerine gelene kadar bu grevimiz devam edecek, gerekirse 20 gün 40 gün olsun taviz verilmeyecek. Anlaşma sağlandığı takdirde anlaşma imzalanıp işlerimize geri döneceğiz. İnsanlara haksızlığımız yok biz sadece ekmeğimizi savunuyoruz” dedi.

4 YILDIR ZAM ALMIYORLAR

Dört yıldır zamsız çalıştıklarını belirten Kooperatif üyesi şoförler, “Köprü parası artı yüzde 10 zam istiyoruz. 300 lira İstanbul köprü zammı artı İzmir için ise 45 lira zam istiyoruz. Sahil kısımdaki yerlere ise mazot parasıyla araç gönderiyoruz, mazot parasını cebimizden ödemek istemiyoruz. Masraf ağır olduğu için zam miktarını cebimizden ödeyerek, para kazanmayıp zarar yaparak ürünleri götürüyoruz. Alaşehir Belediye Başkanı Dr.Gökhan Karaçoban'ın gelip bizim arkamızda durmasını, destek çıkmasını, Sarıkız Fabrikası ile arabulucu olmasını istiyor, sorunu çözmesini bekliyoruz” dedi.

www.evrensel.net
ETİKETLER ManisaAlaşehirgrev