CHP’li Atıcı: Başkanlık uğruna ülke felakete sürükleniyor

CHP’li Atıcı: Başkanlık uğruna ülke felakete sürükleniyor

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı 'Hayır' çalışmaları için mahalleleri gezmeye başladı.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, referandum çalışmalarını mahallere yaptığı ziyaretlerde, “Başkanlık uğruna ülke felakete sürükleniyor” dedi.

Milletvekili Aytuğ Atıcı, referandum çalışmaları kapsamında Mersin merkez Yenişehir ilçesine bağlık Emirler, Karahacılı, Uzunkaş ile Değirmençay Mahallesini ziyaret etti.  Referandumda neden “Hayır” diyeceklerini belirten Atıcı, bunun rejim değişikliği olduğunu söyledi. Cumhuriyeti korumayı amaçladıklarını belirten Atıcı, “Geçmişte egemenlik ve yetki padişahtaydı, Kurtuluş Savaşı'ndan sonra devlet yönetimi ile ilgili tüm yetkiler padişahtan alarak millete verilmiştir ancak şimdi bu yetki yeniden bir tek kişiye verilmek isteniyor" diye konuştu.  

Anamur Muhtarlar Derneği'nde muhtarlarla buluşan Atıcı şunları söyledi:

“550 kişilik TBMM'de iradeyi milletvekillerinden alıp bir kişiye teslim etmek saltanata özenmektir. İnsanoğlu her zaman yanılabilir. 550 kişinin yanılmasıyla bir kişinin yanılması aynı olamaz. Devlet deneme tahtası değildir. Başkanlık uğruna ülke felakete sürükleniyor. Bu iş parti işi değil. Memleketini seven herkes elini taşın altına koymalıdır. Cumhuriyeti kolay kazanmadık. Kimsenin kişisel hırsına ülkemizi teslim etmemeliyiz.” (MersinDHA)

www.evrensel.net