Kılıçdaroğlu’dan gözaltı tepkisi: O savcı birilerinin kölesi

Kılıçdaroğlu’dan gözaltı tepkisi: O savcı birilerinin kölesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi Üyesi Sera Kadıgil’in gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün gözaltına alınıp sevk edildiği mahkemece serbest bırakılan CHP Parti Meclisi Üyesi Saliha Sera Kadıgil’in gözaltına alınmasını değerlendirdi. Kadıgil’in 7 yıl önceki tweetlerinin cımbızlanması sonucu gözaltına alındığını belirten Kılıçdaroğlu, 3 yıl önce Fethullah Gülen’i övenlere ne olduğunu sordu?

'O SAVCI BİRİLERİNİN KÖLESİDİR'

CNN Turk’te katıldığı programda soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Sera Kadıgil’i gözaltına alan savcı için, “Bir yerden alınan talimat ile bir şey yapıyorsa, o savcı birilerinin kölesidir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sera Kadıgil’in gözaltına alınmasını şu sözlerle eleştirdi: "7 yıl önce attığı tweetler parçalandı bölündü ve 7 yıl sonra buraya gel dediler. Çünkü Sera Kadıgil Anayasa'yı çok güzel anlatıyordu. 'Yanlış yaptıysam özür dilerim' dedi. Siz bunu alıp 7 yıl önceki tweetleri yüzünden savcıya çıkardınız. 3 yıl önce Gülen'e övgü düzenlere savcı ne yaptı? Bu savcıya ne denir? Bu savcılar iktidarın kölesidir. 7 yıl önce atılan tweeti yeni keşfetmiş gibi bir yerden alınan talimat ile bir şey yapıyorsa, kusura bakmasın o savcı birilerinin kölesidir." (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net