Fransa'da François Fillon'a yolsuzluk sorgusu

Fransa'da François Fillon'a yolsuzluk sorgusu

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhuriyetçiler Partisi adayı François Fillon ve eşi yolsuzluk iddiasından sorgulandı.

Fransa'nın cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en güçlü adayı merkez sağ Cumhuriyetçiler Partisi’nden François Fillon ve eşi Penelope, "Çalışmayan eşe milletvekili danışmanı sıfatıyla maaş" skandalıyla ilgili ön soruşturma çerçevesinde sorgulandı.

Sorgulama, Penelope Fillon’un, ‘Milletvekili danışmanı sıfatıyla maaş alması’ konusunda başlatılan ön soruşturma çerçevesinde gerçekleştirildi. 

Ulusal Mali Suçlar Savcılığından geçen hafta yapılan yazılı açıklamada, Fransız Le Canard Enchaine dergisinin, Penelope Fillon’un eşi François Fillon’a ve başka bir milletvekiline kağıt üzerinde ‘danışmanlık’ yaparak haksız yere sekiz yılda 500 bin avroya yakın maaş aldığını öne sürmesi üzerine konu hakkında ön soruşturma başlatıldığı bildirilmişti. Söz konusu soruşturmanın ardından düzenlenen araştırmalar ise Fillon’un popülaritesinin önemli ölçüde düştüğünü ortaya koyuyor. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 31 Ocak 2017 17:15
www.evrensel.net