HDP: Hayır çalışması yapacak olanlar tutuklanıyor

HDP: Hayır çalışması yapacak olanlar tutuklanıyor

HDP Adana Milletvekili ve Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş'ın tutuklanması Adana'da yapılan basın açıklamasıyla kınandı.

HDP Adana İl Örgütü, Adana Milletvekili ve Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş’ın tutuklanmasına dair basın toplantısı gerçekleştirdi.  Toplantıya EMEP, Eğitim Sen ve Halkevleri de destek verdi. İl Binası’nda gerçekleşen toplantıda konuşan HDP İl Eş Başkanı Hüseyin Beyaz, il eş başkanlarının ev hapsine gönderildiği il ve ilçe yöneticilerine yönelik operasyonların ardından bu sabah 11 mahalle temsilcisinin gözaltına alındığı bilgisini aktardı.

REFERANDUMA OHAL GÖLGESİNDE GİDİLİYOR

HDP mahalle temsilcilerine ve mahalle komisyonu üyelerine referandum öncesi yapılan bu operasyonun ve 200 bine yakın oy almış olan Beştaş’ın tutuklanmasının nasıl bir ortamda referanduma gidildiğinin göstergesi olduğunu dile getiren Beyaz, “Ülkenin geleceğini belirleyecek olan bir referanduma OHAL gölgesinde gidiliyor” dedi.  13 milletvekilinin tutuklu, parti sözcülerinin gözaltında tutulduğunu dile getiren Beyaz, “Demokratik bir ortamda yapılmıyorsa özgür bir Anayasadan söz edilemez” dedi.

BEŞTAŞ FİKİRLERİNDEN VE DİK DURUŞUNDAN DOLAYI TUTUKLANDI

Adana halkının iradesini temsil eden Beştaş’ın fikirleri ve haksızlıklar karşısındaki dik duruşu nedeniyle tutuklandığını söyleyen Beyaz, yakın zamanda il eş başkanları olarak kendilerinin ve il, ilçe yöneticilerinin de gözaltına alındıklarını söyledi. HDP olarak il binasında yaptıkları toplantıların kendilerine yasa dışı toplantı gibi sorulduğunu hatırlatan Beyaz, bu şartlarda referanduma gidilmesini eleştirdi. (Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net