MÜ’deki cinsel istismar davası ertelendi

MÜ’deki cinsel istismar davası ertelendi

MÜ'de yüksek lisans öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla öğretim görevlisi O.Ç. hakkında açılan davanın duruşması ertelendi.

Mersin Üniversitesi (MÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi O.Ç.nin danışmanlığını yaptığı yüksek lisans öğrencisine  cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla açılan davanın 4'üncü duruşması görüldü. Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık ve mağdur ile birlikte, tarafların avukatları ve yakınları katıldı. Duruşmaya izleyiciler ise alınmadı. 

Duruşmanın başlaması ile birlikte mağdur tarafın önceki duruşmada yaptığı reddi hakim talebinin reddedildiği değerlendirildi. Reddi hakim talebinin mahkeme tarafından değerlendirilmeden bir üst mahkemeye gönderilerek, reddedildiğini ifade eden mağdur avukatları usüle aykırı olduğu gerekçesi ile itirazda bulundu. Mağdur avukatlarının itirazlarının yerinde olduğunun görülmesi üzerine mahkeme reddi hakim talebinin mahkemece tekrar değerlendirilmesi ve taraflara iletilmesine karar verdi. Duruşma 21 Şubat 2017’ye ertelendi. 

Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim Üyesi O.Ç.’nin danışmanlığını yaptığı yüksek lisans öğrencisine 2015 yılında zorla cinsel istismarda bulunduğu iddia edilmişti. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunulması üzerine “Kişinin nitelikli cinsel istismarı” suçlamasıyla a O.Ç. hakkında dava açılmıştı. (DİHABER)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 31 Ocak 2017 14:17
www.evrensel.net