18 avukata Cizre soruşturması

18 avukata Cizre soruşturması

Cizre'de yaşanan sokağa çıkma yasaklarına dikkat çekmek amacıyla Beyoğlu Tünel'de eylem yapan 18 avukat hakkında soruşturma başlatıldı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cizre'de yaşanan sokağa çıkma yasaklarına ve sivil ölümlere dikkat çekmek amacıyla Beyoğlu Tünel'de eylem yapan 18 avukat hakkında soruşturma başlatıldı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cizre'de yaşanan ablukalara dikkat çekmek amacıyla yedi avukat örgütünün çağrısıyla Beyoğlu Tünel'den Galatasaray Lisesi'ne kadar yapılmak istenen ve polislerce engellenen eyleme katılan 18 avukat hakkında soruşturma başlattı. 

Savcılık tarafından avukatlar hakkında "örgüt propagandası yapmak" ve “2911 sayılı Gösteri Yürüyüşleri Kanununa muhalefet etmek”ten soruşturma açtığı ortaya çıktı. Hakkında soruşturma açılanlar arasında Özgürlükçü Hukukçular Platformu Eşsözcüsü Banu Güveren, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şube Başkanı Gökmen Yeşil, KHK ile kapatılan Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) İstanbul Şube Eşbaşkanı Sinan Zincir ve Avukat Ercan Kanar ile 14 avukat bulunuyor.

Avukatlar, Cuma günü savcılığa giderek ifade verecek. (DİHABER)
 

www.evrensel.net