Antalya’da Hayat TV ile dayanışma yemeği

Antalya’da Hayat TV ile dayanışma yemeği

Antalya’da geçtiğimiz gün düzenlenen Hayat Televizyonu ile dayanışma yemeği, aralarında Emek Partisi eski Genel Başkanı ve İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel ve pek çok kurum, sendika, dernek ve siyasi parti temsilcilerinin de olduğu yaklaşık 500 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik, Hayat Televizyonu ve 18. yılını ku

Duygu Ayber

HAYAT TV HÜKÜMETİN YALAN PERDESİNİ YIRTIYOR

Etkinlikte konuşan Emek Partisi eski Genel Başkanı ve İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, “Her gün halkının karşısına çıkan, yalanlar söyleyen, yeni vaatler veren, fakat bunları başaramadığında da şiddete, baskıya başvuran; emek ve özgürlük hareketini bastırma konusunda ustalaşan bir hükümetle karşı karşıyayız.” diyerek, AKP hükümetinin giderek her alanda yaygınlaşan saldırgan tutumunu eleştirdi. Hayat Televizyonu’nun gerçeklikleri ortaya çıkararak halkın sesi olduğunu vurgulayan Tüzel, “Burada olduğu gibi dayanışma etkinliklerinde halkın haber alma ve kullanma hakkının önemini daha iyi anlıyoruz.” dedi. Tüzel, basın emekçilerine yönelik baskıların ve tutuklu gazeteci sayısının giderek arttığını hatırlattı.

Başbakanın ve hükümet yetkililerinin kürtaj karşıtı açıklamalarına da tepki gösteren Tüzel, “Bütün toplumu din esaslı örgütlemek; gençlerini, kadınlarını boynu bükük, itaatkâr bir nesil haline sokmak isterken biliyoruz ki ‘Üç de yetmez beş tane doğurun. Biz onların rızkını veririz’ derken asıl yapmak istediği sermayeye ucuz ve genç iş gücü istiyor. ‘Doğurun. Yeni kölelere ihtiyacımız var. Yeni çalışacak genç bedenlere, sömürülecek emeklere ihtiyacımız var diyor.” diye konuştu. Tüzel, “İşte Hayat Televizyonu, Evrensel Gazetesi, birçok onurlu basın emekçileri, halkın içinden çıkmış, emeğe saygılı, insan haklarından yana safını belirlemiş olan gazeteciler bu teslim alma kampanyasına karşı direniyorlar. Biz direnenlerin safındayız. Biz isyanlar edenlerin safındayız. Biz doğru taraftayız. Doğru saflaşmayı da hep birlikte başaracağız.” dedi.  Etkinlik, konuşmaların ve şiir dinletilerinin ardından sahne alan Güneşe Yolculuk grubunun solisti Mustafa Özkan, Seyfi Yıldırım ve Gözde Güneş’in müzik dinletisi ile son buldu.
(Antalya/ EVRENSEL)

www.evrensel.net