30 Ocak 2017 18:07

Emek Gençliği üyelerine ‘Erdoğan’a hakaret’ iddiasıyla ceza

'Saraydaki diktatör' ifadelerinin yer aldığı bildiriyi dağıtan gençlere 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' iddiasıyla verilen ceza kesinleşti.

Emek Gençliği üyelerine ‘Erdoğan’a hakaret’ iddiasıyla ceza

Paylaş

10 Ekim Katliamı’nın ardından Adana Çukurova Üniversitesi’nde dağıttıkları bildiride “Saraydaki Diktatör” ifadesi geçtiği için Adana 3. Asliye Mahkemesinde haklarında dava açılan Emek Gençliği üyelerine verilen 7’şer bin lira para cezası kesinleşti.

Para cezasının ardından yapılan itirazı Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi reddetti. Katliamda arkadaşlarını kaybeden Aydın Yiğit, Hasret Kaygusuz ve Zeriban Şabaş hükümetin savaş politikalarına dikkat çekerek barış talep etmişti.

‘SAVAŞ POLİTİKALARINA SON VERİN’

Cezaya tepki gösteren Emek Gençliği MYK Üyesi Aydın Yiğit, hükümetin ve Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları ve uygulamaları ile katliamı yapanları cezasız bırakmayı hedeflediğini belirterek bir kez daha böyle katliamların yaşanmaması, barış ortamının bir an önce tesis edilmesi için savaş politikalarına son verilmesi ve sorumluların yargılanması çağrısında bulundu.

VAR GÜCÜMÜZLE ‘HAYIR’ DİYECEĞİZ

Katliamlardan ders çıkarılmak yerine memleketin her geçen gün daha fazla karanlığa sürüklendiğini ifade eden Yiğit, “O yüzdendir ki, barış çağrısı yapanlara, 10 Ekim katliamı mağdurlarına bir de para cezaları veriliyor. Başkanlık tartışmaları etrafında halkın terör sopasıyla dize getirilmek istenmesi de bu sebeptendir. Biz huzur demokrasi ve barış için var gücümüzle ‘Hayır’ diyeceğiz” dedi. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

‘Hayır'lı danslar topluluğu

SONRAKİ HABER

Lübnan'da hükümeti kurma çalışmalarında sona gelindi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa