Bursaspor Mutlu Topçu ile sözleşme imzaladı

Bursaspor Mutlu Topçu ile sözleşme imzaladı

Bursaspor Futbol Kulübü, Hamza Hamzaoğlu'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Mutlu Topçu'yu getirdi.

Bursaspor Kulübü'nün Hamza Hamzaoğlu'nun ardından 1,5 yıllığına göreve getirdiği yeni teknik direktörü Mutlu Topçu, Başkan Ali Ay ile birlikte Özlüce Tesislerinde düzenlenen basın toplantısının ardından imzayı attı.

Bursaspor'un Özlüce Tesislerinde gerçekleştirilen imza törenine Başkan Ali Ay, Mutlu Topçu, Yönetim Kurulu üyeleri Fatih Pulat, Fatih Korkmaz, Ali Turan, Cem Öztürk ve Sezer Sezgin katıldı.

'MUTLU TOPÇU CAMİAMIZI TANIYAN BİR İSİM'

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, "Aslında galip gelmiş bir başkan olarak sizi karşılamak isterdim ama olmadı. Hamza Hamzaoğlu ile 6 gün önce yollarımızı ayırmıştık. Yeni hocamızı bulmak için uğraş verdik. Bursaspor camiasını iyi bilen, şampiyon olduğumuz kadroda yardımcı hoca olan ve futbolcularımızın bazılarını tanıyan Mutlu Hocada karar kıldık. Bence iyi bir karar verdiğimizi düşünüyorum" dedi.

'BEYAZ SAYFA AÇTIK'

"Bundan sonra yeni bir beyaz sayfa açtık. Hedefimiz doğrultusunda çalışacağız" diyen Ali Ay Çarşamba gününden itibaren Mutlu Topçu'nun takımla çalışmaya başlayacağını belirtti.

İVAN ERGİNÇ SPORTİF DİREKTÖR

İvan Erginç'in de Mutlu Topçu'nun ekibinde sportif direktör olabileceğini söyleyen Ay, "Bizim ilk konuştuğumuz Mutlu Hocaydı. Bu arada diğer hocalarla da temasta bulunduk. Fakat biz tekrar Mutlu Hoca ile çalışma kararı aldık. Ücret falan konuşulmadı. Boş mukaveleye imza attı. Mutlu Hoca bizim hocamız, şuan 6 ay +1 sene imzaladık." dedi.

MUTLU TOPÇU: HAYALİM OYNAMAKTI, TEKNİK DİREKTÖR OLDUM

Bursaspor'un yeni teknik direktörü Mutlu Topçu, hayalinin Bursaspor'da forma giyemk olduğunu fakat bugün teknik direktör olarak geldiğini ifade ederedk mutluluğunu belirtti. "Bursaspor olarak hedeflerden uzaklaşmış değiliz. Önümüzdeki 15 haftalık süreçte Bursaspor'u tekrar Avrupa'ya götürecek kadro var. Bunu yaparken özellikle Vakıfköy'ü vurgulamak istiyorum. Oradaki kaynağı en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Biz bunu şampiyonluk döneminde de yaptık. Bunu yapmalıyız ki Bursaspor'un geleceğini teminat altına alalım." diyen Topçu, taraftarlara da seslenerek destek istedi. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net