‘Başkanlığa hayır, gençlik var’ inisiyatifi kuruldu

‘Başkanlığa hayır, gençlik var’ inisiyatifi kuruldu

Mersin’de gençlik örgütleri, başkanlık sistemine karşı ‘Başkanlığa hayır, gençlik var’ diyerek basın toplantısı düzenledi.

Mersin’de gençlik örgütleri başkanlık sistemini öngören anayasa referandumu için bir araya geldi ve 'Başkanlığa hayır, gençlik var' diyerek kampanya başlattı. Devrimci Parti Mersin İl Örgütü binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Nihat Pehlivanoğlu, anayasa değişikliğinde gençlerin de sözü olduğunu ifade etti.

‘HER ALANDA BAŞKANLIĞIN KARŞISINDA OLACAĞIZ’

Pehlivanoğlu, “AKP ve saray iktidarı başkanlık rejimini hayata geçirebilmek için referanduma hazırlanıyor. Bu referandumun diktatör ile teslim olmayanlar arasında yaşanacağı açıktır. Erdoğan, sandıktan istediği sonucu çıkartmanın planları ile başkanlık hayalleri kuradursun, bu coğrafyada teslim alınamayan bir gençlik var. Gençlik, başkanlık dayatmasını sokakta durduracağını ilan ediyor. Üniversitelerde, sokaklarda, meydanlarda ve bulunduğumuz her alanda başkanlık gayelerinin karşısına çıkacağız” dedi.

‘EŞİTLİK VE KARDEŞÇE BİR YAŞAM İÇİN HAYIR DİYORUZ’

Gençlerin onurlu ve güvenceli bir gelecek için ‘Hayır’ diyeceğini söyleyen Nihat Pehlivanoğlu, “7 Haziran seçimlerinden sonra AKP iktidarı, Sarayın güvenliği için ‘içeride ve dışarıda savaş’ konseptini devreye soktu. Sarayın savaşı Kürt ulusuna ölüm ve yıkım dayatıyor. Başkanlık rejimi, kan, gözyaşı ve savaş rejimidir. Gençlik eşit ve kardeşçe bir yaşam için başkanlık rejimine ‘hayır’ diyor” dedi. (Mersin/EVRENSEL)

www.evrensel.net