Sinema Oyuncuları Birliği ödül töreninde Trump'a protesto

ABD'de Sinema Oyuncuları Birliği ödül töreninde Trump’ın 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarına kısıtlama getiren kararname protesto edildi.

ABD’de Sinema Oyuncuları Birliği (SAG) ödülleri Los Angeles’ta yapılan törenle sahiplerini buldu. Ödül törenine, Başkan Donald Trump’ın, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan 7 ülkenin vatandaşlarına getirdiği ABD’ye giriş yasağına yönelik protestolar damgasını vurdu.

‘TRUMP’UN HATALARI DEHŞETE DÜŞÜRÜYOR’

Ödül konuşması sırasında konuşan oyuncu Julia Louis Dreyfus, bir göçmen çocuğu olduğunu hatırlatarak, “Babam Nazi işgali altındaki Fransa’dan dini cezalandırılmalardan kaçtı. Ben bu ülkeyi seviyorum bu nedenle Trump’un hataları dehşete düşürüyor” dedi. Göçmen yasağını kara bir leke olarak nitelendiren Dreyfus, bu yasağın Amerikan değerlerine uymadığını söyledi.

Ödül alan bir diğer oyuncu Taraji P. Henson, “İnsanlık olarak bir araya gelince biz kazanırız. Her zaman sevgi kazanır” diyerek Trump’un göçmen yasağını protesto etti.

Oyuncu David Harbour ise “Evi olamayan kimsesizleri korumaya devam edeceğiz. Yalanlara boş verip canavarları yakalayacağız” sözleriyle Trump’a gösterdiği tepki salonda uzun süre alkışlandı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Ocak 2017 15:37
www.evrensel.net