29 Ocak 2017 12:25

Hüsnü Mahalli 'barış' istedi

Gazeteci - Yazar Hüsnü Mahalli, ‘Ülkeye de bölgeye de bir an önce barış gelmeli’ mesajı verdi.

Hüsnü Mahalli 'barış' istedi

Paylaş

Bir süre önce tutuklanan, ardından ise yaşadığı sağlık sorunları dolayısıyla hastaneye kaldırıldıktan sonra taburcu edilen Hüsnü Mahalli’yi CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ziyaret etti.

Biyopsi tahlillerinin sonuçlarını bekleyen Mahalli Yarkadaş'a cezaevi ve hastanedede yaşadıklarını anlatarak CHP'ye verdiği destekten ötürü teşekkür etti. Mahalli, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP milletvekilleri bizi hiç yalnız bırakmadı" dedi.

Cezaevinde kaldığı süre içinde, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu'yla hücre komşusu olduğunu belirten Mahalli, "Murat'ın da diğer Cumhuriyetçilerin de moralleri çok iyiydi" ifadesini kullandı.

Ziyaret sırasında ülke ve bölge gündemine ilişkin mesajlar da veren Mahalli "Temennimiz,  ülkeye barışın gelmesi... Bunun ötesinde de yalnız ülkeye değil, bölgeye de barış gelsin. Çünkü ülkeye barış geldiği zaman, gerçekten bütün bölgeye barış gelecek diye inanıyorum. bunun mücadelesini verdiğim için zaten gözaltına alındım" diye konuştu. 

Barış için mücadele ettiğini belirten Mahalli, CHP'nin bu konudaki çabalarının çok önemli olduğunun altını çizdi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ise Mahalli'ye cezaevinde tutulan tüm gazetecilerin özgür kalması için verdikleri mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Kolunu taş kırma paletine kaptıran işçi yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Tank Palet’in özelleştirilmesine karşı Sakarya’da miting yapılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa