Yarkadaş: Cumhuriyet’i neden korumuyorsunuz?

Yarkadaş: Cumhuriyet’i neden korumuyorsunuz?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Gazete binasında önlem almak için ne bekliyorsunuz?” diye sordu.

Reina Katliamı’nı gerçekleştiren Abdulkadir Masharipov’un polisteki ifadesi ortaya çıkmıştı. Masharipov’un “O gece Cumhuriyet gazetesine saldıracaktım. Ancak kimse yoktur diye gitmedim” dediği belirtildi. 

Masharipov’un ifadesinin ortaya çıkmasının ardından konuyu TBMM gündemine taşıyan Yarkadaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Gazete binasının korunaksız olduğuna dikkat çeken Yarkadaş, “Reina katili, Cumhuriyet gazetesinin Şişli’deki merkezine saldıracağını söylemesine rağmen, binanın önünde ve çevresinde neden önlem almıyorsunuz?” diye sordu.

Cumhuriyet gazetesi yönetiminin konuya ilişkin bilgilendirilmediğine de dikkat çeken Yarkadaş, İçişleri Bakanı Soylu’nun tehdidin boyutlarına ilişkin açıklama yapmasını da istedi. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.