Bozdağ 8 firari askerin kararıyla ilgili ‘Siyasi karar’ dedi

Bozdağ 8 firari askerin kararıyla ilgili ‘Siyasi karar’ dedi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yunanistan'da Yüksek Mahkeme'nin 8 firari askerin iadesiyle ilgili kararı ‘Siyasi karar’ olarak yorumladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yunanistan'da Yüksek Mahkeme'nin 8 firari askerin Türkiye'ye iade edilmemesi yönünde karar vermesiyle ilgili "Türkiye'nin darbeci 8 askeri iade talebini Yunanistan'ın reddi, haksız ve siyasi bir karardır. Yunanistan'ı bu kararından vazgeçmeye ve darbeci askerleri Türkiye'ye iade etmeye bir kez daha davet ediyorum" dedi. 

Adalet Bakanı Bozdağ, Yunanistan'ın 8 askerin iade talebini reddetmesiyle ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Yunanistan'ın kararının, Türkiye ve Yunanistan ilişkilerine büyük zarar verdiğini belirten Bakan Bozdağ, şunları kaydetti: 

"Türkiye'nin darbeci 8 askeri iade talebini Yunanistan'ın reddi, haksız ve siyasi bir karardır. Kararı yargının vermesi, gerçeği değiştirmez. Yunanistan adli mercilerinin verdiği bu haksız ve yanlış karar, hiçbir hukuki gerekçe ile izah edilemez, düzeltilemez. Yunanistan'ın bu kararı, Türkiye-Yunanistan ilişkilerine tamiri oldukça güç ve çok uzun zaman alacak büyük bir zarar vermiştir. Yunanistan'ı bu kararından vazgeçmeye ve darbeci askerleri Türkiye'ye iade etmeye bir kez daha davet ediyorum" (HABER MERKEZİ)
 

www.evrensel.net