Kamu-Sen’den saldırılara ilişkin açıklama

Kamu-Sen’den saldırılara ilişkin açıklama

Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un referandumda 'Hayır' çağrısı üzerine konfederasyona yönelik saldırılara ilişkin açıklama yapıldı.

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu, genel başkanları İsmail Koncuk’un referandumda “Hayır” çağrısı yapmasının ardından yaşanan saldırılara ilişkin açıklama yaptı. 

Konfederasyona bağlı tüm sendika genel başkanlarının da imza attığı yazılı açıklamada, birkaç günden beri iradeleri dışında Türkiye Kamu-Sen ekseninde bazı tartışmaların kamuoyunu meşgul ettiği belirtildi. Hangi şart altında olursa olsun, Kamu-Sen’in önceliğinin; hukuk devletinin gereklerinin başta çalışma hayatı olmak üzere tüm hayata hakim olması, haklının korunması, masumun savunulması olduğu belirtilen açıklamada, “15 Temmuz darbe girişiminin ardından terör örgütlerinin cezalandırılması için alınan ve alınacak her türlü tedbirin destekçisi olduk. Ancak, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamu kurum ve kuruluşlarından 150 bin dolayında kamu görevlisi açığa alındı, bunlardan 100 bine yakını ise ihraç edildi. Bu dönemde Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımıza üye 3 bin 700 kamu görevlisi ihraç edilirken 2 bin dolayında üyemiz de halen açığa alınmış durumdadır. İhraç edilen veya açığa alınan kamu görevlileri arasında terör örgütleriyle hiçbir bağı olmayan, milliyetçi, vatanını seven, devletine bağlı çok sayıda personel de bulunmaktadır. İhraç edilen veya açığa alınan kamu görevlileri arasında terör örgütleriyle hiçbir bağı olmayan, milliyetçi, vatanını seven, devletine bağlı çok sayıda personel de bulunmaktadır” denildi. 

‘KİŞİSEL TERCİHLERE SAYGI’

Açıklamada konfederasyonlarına yönelik saldırılara ilişkin de “Üzülerek görmekteyiz ki, milliyetçilikle hiçbir bağı olmayan, yolu yakından uzaktan davamızdan ve beslendiğimiz değerlerimizden geçmemiş, yıllardır Türkiye Kamu-Sen’in ağırlığı altında ezilmekte olan bir kısım kripto FETÖ’cüler, bölücüler, vatan ve millet düşmanları, ellerini ovuşturarak Konfederasyonumuzu asılsız ve mesnetsiz bir tartışmanın odağına yerleştirme ve bu gerginlikten bir rant devşirme gayretindedir” ifadeleri kullanıldı. 

Kamu-Sen’in bugüne kadar her olaya insana saygı ve demokrasi penceresinden bakan, “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillere” inanan ve herkesin kişisel tercihlerine değer veren bir duruş sergilediği ifade edilen açıklamada, “Bundan sonra da aynı anlayışla, her konuda vatandaşlarımızın ve üyelerimizin hür iradeleri ile verecekleri her kararı kıymetli görecektir.

Bu sebeple yaşadıklarımızı, fırsatı ganimet olarak görerek bu ortamdan nemalanmak isteyen vatan ve millet düşmanlarının hevesleri kursaklarında kalacaktır” denildi. (Ankara/EVRENSEL)


 

www.evrensel.net