Tarsus Cezaevinde kadınlar görüşe çıkmayacak

Tarsus Cezaevinde kadınlar görüşe çıkmayacak

Tarsus Cezaevindeki kadın tutuklular yaşadıkları hak ihlallerine karşı görüşe çıkmama kararı aldı.

Tarsus C Tipi Kapalı Kadın Cezaevindeki tutuklu kadınlar, hak ihlallerine karşı görüşe çıkmama kararı aldı. Tutuklularla görüşen KHK ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Mersin Şube Başkanı Avukat Mehmet Altuntaş, tutuklu ve hükümlülerin sağlık haklarının ihlal edildiğini belirterek, tutukluların 2 haftada bir revire çıkmalarına izin verildiğini söyledi. Acil hastaların revire çıkarılmasının tutuklu ve hükümlülerin uğraşları karşısında zor bela sağlandığını belirten Altuntaş, hastaların revire götürülmesi sırasında da refakatçi kabul edilmediğini ifade etti.

‘TUVALETLERDE AKINTI VAR’

Tutukluların diğer koğuşlarda kalanlarla ortak alanlara çıkarılmadığını belirten Altuntaş, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerde bulunmalarına izin verilmediğini ifade etti. Cezaevindeki ısınma sorunlarının da devam ettiğini belirten Altuntaş, yaşlıların olduğu cezaevinde keyfi uygulamalar hayata geçirildiğini kaydetti.

Yine telefon görüşmelerinin 2 haftada bir, açık görüşün ise 2 ayda bir yaptırıldığını belirten Altuntaş, tuvaletlerde akıntı olduğunu ve mahpusların sağlıksız koşullarda tutulduklarını söyledi. Cezaevindeki tutuklu ve hükümlülerin tüm bu sorunlar karşısında görüşe çıkmama kararı aldığını belirten Altuntaş, tutukluların duyarlılık çağrısında bulunduğunu ifade etti. Altuntaş, Tarsus C Tipi Kapalı Cezaevinde yaşananları Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı, Mersin Barosu ve Adalet Bakanlığına bildirdiklerini belirterek, ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. (DİHABER)

Son Düzenlenme Tarihi: 27 Ocak 2017 16:55
www.evrensel.net
ETİKETLER Tarsus Cezaevi