Çankaya Belediyesi 'insani gelişme' birincisi

Çankaya Belediyesi 'insani gelişme' birincisi

CHP'li Çankaya Belediyesi, İnsani Gelişme Vakfı'nın yaptığı araştırmada 'İnsani Gelişme ve Yaşam' alanında Türkiye birincisi oldu.

Çankaya Belediyesi, İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) ev sahipliğinde düzenlenen Act Human İnsani Gelişme Zirvesi’nde İnsani Gelişme Vakfı’nca yapılan araştırmada “İnsani Gelişme ve Yaşam” alanında Türkiye birincisi oldu.

İGE-İ olarak adlandırılan İnsani Gelişme Endeksi – İlçeler araştırması, Türkiye’de 30 büyükşehir il sınırı içinde yer alan en yüksek nüfusa sahip 150 ilçeyi kapsadı. İlçe düzeyinde sosyal, ekonomik ve çevresel faktörlere yönelik bileşenlerden oluşan İGE-İ, yönetişim, sosyal kapsama, ekonomik durum, eğitim, sağlık, sosyal yaşam, çevre ve ulaşım başlıkları altında toplam 50 göstergeyi içerdi. Göstergeler arasında istatistiki verilerin dışında, belediyelerin faaliyet raporları, kurumsal internet siteleri, sosyal ağ paylaşımları ve “gizli müşteri” yöntemi ile elde edilen veriler de kullanıldı. Bütün bu değerlendirmelerin sonucunda Çankaya Belediyesi Türkiye’nin birincisi oldu. (Ankara/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 27 Ocak 2017 14:47
www.evrensel.net
ETİKETLER Çankaya Belediyesi