Hedef gösterilen HDP ilçe eş başkanının aracına saldırı

Hedef gösterilen HDP ilçe eş başkanının aracına saldırı

Sosyal medya üzerinden açık adresi ile hedef gösterilen HDP Edremit İlçe Eş Başkanı Hürriyet Kızıl'ın aracı kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Eş Başkanı olan Hürriyet Kızıl'ın aracı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edildi. Evin önünde park halinde olan aracı taş ve sopalarla tahrip eden saldırganlar, aracın camlarını kırarak lastiklerini patlattı. Kızıl saldırı sonrası suç duyurusunda bulunurken, konu ile ilgili soruşturma başlatıldı. 

Balıkesir'de 12 Nisan'da gerçekleşen operasyonda "Örgüt propagandası" iddiasıyla tutuklanan ve ardından 14 Ekim tarihinde serbest bırakılan Kızıl, serbest kaldığı günden itibaren sosyal medya üzerinden tehdit edilmiş, sonrasında da belirli sayfalar üzerinden açık adresi verilerek hedef gösterilmişti. Konu ile ilgili Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı'na defalarca suç duyurusunda bulunan Kızıl, son olarak saldırıya maruz kaldı. 

'BAŞ EĞMEYECEĞİZ'

Saldırıya ilişkin konuşan Kızıl, can güvenliğinin olmadığını söyledi. Evinin açık adresinin sosyal medya hesaplarında yayınlandığını söyleyen Kızıl, "Onlar ne yaparsa yapsınlar isterse başımızı kessinler yine de baş eğmeyeceğiz. Onlar yalnızca gözdağı vermek istiyorlar. Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi. (DİHABER)
 

www.evrensel.net