#Özgürüz sitesine erişim engeli getirildi

#Özgürüz sitesine erişim engeli getirildi

Gazeteci Can Dündar’ın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı ‘#Özgürüz’ sitesine erişim engeli getirildi.

Gazeteci Can Dündar’ın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı ‘#Özgürüz’ sitesine erişim engeli getirildi. Sitede medyaya dönük baskı ve sansürlerle ilgili yazılar yer alıyordu.

Bir süredir Almanya’da yaşayan ve burada yeni bir projeye başlayan Dündar, ozguruz.org’un yayına başladığını duyurmuştu. Türkçe ve Almanca olarak iki dilli yayın yapan sitenin yayına başlaması için gazeteci Uğur Mumcu’nun katledildiği 24 Ocak tarihi seçilmişti.

Engellemeye kararını Gazeteci Hayko Bağdat Twitter üzerinden duyurdu. Bağdat, “Daha hiçbir haber, yazı yayınlanmamışken hangi gerekçeyle engellediler ki? Ha pardon, adımız “özgürüz”..." ifadelerini kullandı.

Dündar da karara ilişkin şu mesajı paylaştı:

"Hah. Ben de yasak nerde kaldı diyordum. Basılmamış kitabı yasaklayan, başlamamış siteyi de kapattı.. sanıyor. Göreceğiz. Yarın ola hayrola!" (MEDYA SERVİSİ)


Son Düzenlenme Tarihi: 26 Ocak 2017 23:43
www.evrensel.net

3 yorum yapılmış

  1. rose solome 9 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    sitenizi engelliyemiyecekler bugunku tekniolojiyle sanal alem engel tanimiyor nekadar ugrasalarda ozgur basin susturulamiyacaktir basarilarinizin devamini diliyorum HAYIR'li paylasimlar

  2. Taner Mersin 9 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Hak verilmez, hak edilir!

  3. Taner Mersin 9 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Anlaşılan RTe faşizmi yüzde 95 üstünde evet bekliyor ! Kenan Evren i geçmek için!

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.