26 Ocak 2017 21:25

'Hayır TV' ilk buluşmasını gerçekleştirdi

Referandum süreci için kurulacak olan 'Hayır TV' ilk buluşmasını gerçekleştirdi.

'Hayır TV' ilk buluşmasını gerçekleştirdi

Paylaş

Gezi eylemleri sırasında sansüre karşı direnişin sesi olma iddiasıyla yola çıkan Çapul TV, referandum sürecinde yalana ve sansüre karşı direnenlerin sesini yükseltmek için kurduğu Hayır TV’nin ilk buluşmasını Beyoğlu’ndaki Cezayir Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

‘HAYIR TV, ÇAPUL TV DENEYİMİNİN DEVAMI’

"Çapul TV" deneyimini referandum sürecinde "Hayır TV" deneyimi ile devam ettirmek istediklerini belirten ve Çapul TV kuruluşunda yer alan Ali Ergin Demirhan, ana akım medyayı işaret ederek "Medyaya alternatif olmak için böyle bir şey düşündük" dedi. Neler yapılabilir demek için çağrı yaptıklarını dile getiren Demirhan, "Bizi harekete geçiren şu oldu: Var olan şeyi daha görünür yapmak istedik, var olan Çapul TV olanağımızı kullanmak istedik" diye konuştu. 

Toplantı öneri ve fikirlerle devam ederken, fikirler arasında "Çapul TV olumlu tepkiler aldı. Bunun Hayır'a dönüşmesi önemli olacak" sözleri yer aldı. Yine neler yapılacağı konuşulan toplantıda, Hayır'a dair her şeye yer verilmesi gerektiği belirtildi. Muhabir ağının da oluşması gerektiği belirtilen önerilerde, kapatılan basın kurumlarına dikkat çekilerek alternatif olmanın önemine vurgu yapıldı.
 (İstanbul/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Ordu'da kaza: 1 ölü, 3 yaralı

SONRAKİ HABER

‘ABD Suriye’deki tüm askerlerini geri çekmeyi değerlendiriyor’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa