Edirne'de çocuk oyun parkları ve banklar yakıldı

Edirne'de çocuk oyun parkları ve banklar yakıldı

Edirne'nin Şükrüpaşa ve Fatih Mahallelerinde oyun parkları ile oturma bankları kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından yakıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Şükrüpaşa Mahallesi Ahmet Yesevi Camisi arkasında bulunan çocuk parkının ve Fatih Mahallesi'ndeki parkta bulunan oturma banklarının kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce yakıldığını, savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Gürkan, geçtiğimiz akşam çocuk parkında bulunan çöp konteynerinde büyük olasılıkla ısınma için ateş yakan kişi veya kişilerin, çöp konteyneri dışında da ateş yakarak parkta bulunan masa ve oyun aletlerini de yaktığını söyledi.

Recep Gürkan, aynı akşam Fatih Mahallesi'ndeki parkta da kimliği belirsiz kişi veya kişilerin ahşap masa üzerinde ve çöp konteynerinde de ateş yakarak parka zarar verdiklerini anlatırken "Çocuklarımızın tatilde olduğu bu günlerde oyun alanlarının yakılmış olması üzüntü verici. Edirne Belediyesi olarak, çocuklarımızın oyun alanlarını en kısa sürede yenileyeceğiz. Fakat hangi zihniyetle çocuk parkında bulunan oyun aletleri yakılır anlamak mümkün değil. Bunu yapanları araştırıyoruz." dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, çevrede bu tür bir olayı gören vatandaşların anında belediyenin Alo 153 hattını ya da polisi arayarak bilgi vermelerini istedi.

 

www.evrensel.net