Kremlin'den Trump'a 'Suriye'de güvenli bölge' uyarısı

Kremlin'den Trump'a 'Suriye'de güvenli bölge' uyarısı

Kremlin, 'Suriye'de kesinlikle güvenli bölge oluşturacağız' diyen ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ı uyardı: 'Sonuçlarını hesaplamaları gerekiyor'.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Suriye'de güvenli bölgeler oluşturacağını söyleyen ABD Başkanı Donald Trump'ın, böyle bir adımın tüm olası sonuçlarını hesaplaması gerektiğini belirtti.

Sputnik'in haberine göre Peskov düzenlediği basın toplantısında Trump'ın Suriye'de oluşturacağını söylediği güvenli bölgeler konusunda Rusya'ya danışıp danışmadığı yönündeki bir soruya, "Hayır, Amerikalı partnerlerimiz bize danışmadı. Bu, kendi aldıkları bir karar" yanıtını verdi.

Peskov, "Bu planın, göçmenlerle ilgili durumu daha kötü hâle getirmemesi önemli. Fakat muhtemelen tüm olası sonuçların hesaplanması gerekiyor" diye ekledi.

Trump ABC televizyonuna verdiği demeçte, AB'nin Ortadoğu'dan milyonlarca göçmen kabul ederek büyük bir hata yaptığını söylemişti: "Aynı şeyin burada da yaşanmasını istemiyorum. Suriye'de mutlaka güvenli bölgeler oluşturacağım." (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net