Amasra HEMA madeninde zorunlu izine işçiler tepkili

Amasra HEMA madeninde zorunlu izine işçiler tepkili

Amasra'da HEMA madeni patronu, 28 işçiyi 8 ay boyunca ücretsiz izne çıkardı.

Bartın'ın Amasra ilçesinde bulunan Hema madeninde çalışan 28 işçinin 8 ay ücretsiz izine çıkarılmasına işçiler ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) tepki gösterdi.

Tarlaağzı mevkisindeki özel maden şirketinde çalışan GMİS'e üye 350 işçiden 28'i, şirket tarafından 8 ay ücretsiz izine çıkarıldı. GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Mali Sekreter Adnan Tıska, Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ve Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya, işçilerle bir araya gelerek açıklama yaptılar. Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, açıklamasında noter kanalıyla duruma itiraz ettiklerini belirterek "İşverene ve yetkililere buradan bir kez daha seslenmek istiyoruz. İşçi arkadaşlarımızın "yarın işe gelme" denilircesine çalıştırılması hoş bir durum değildir. Arkadaşlarımız bu düşünceyle çalışırken hem kendilerinin hem beraber çalıştıkları işçi arkadaşlarının kazalanması gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalacaklar." dedi.

Genel Başkan Ahmet Demirci ise ihtarname gönderilen 28 işçinin bu mücadelede sonuna kadar yanında olduklarını söyledi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Ocak 2017 14:26
www.evrensel.net