Trump: İşkence kesinlikle işe yarıyor

Trump: İşkence kesinlikle işe yarıyor

Trump, istihbarat yetkilileriyle görüştüğünü ve  su işkencesi gibi yasaklı sorgulama yöntemlerini 'kesinlikle' geri getireceğini söyledi.

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump, hepsi birbirinden gerici olan seçim vaatlerini yerine getirme konusunda kararlı olduğunu göstermeye devam ediyor. Trump, önde gelen istihbarat yetkilileriyle görüştüğünü ve  sulu işkence(bir kişinin yüzüne su dökülerek yapılan işkence) gibi yasaklı sorgulama yöntemlerini "kesinlikle" geri getireceğini söyledi.

ABC News'e konuşan Trump, hükümetin, ABD'nin mücadele halinde olduğu örgütlere karşı kendisini nasıl savunduğu konusunda yeniden bir değerlendirme yaptığını kaydetti.

Trump, George W. Bush'un "Teröre karşı savaş" olarak adlandırdığı dönemde açılan gizli işkence tesislerini yeniden aktif hale getirmeyi düşündüğünü söyledi.

Trump, seçim kampanyasında dilinden düşmeyen "sulu işkence" vaadinin hatırlatılması üzerine IŞİD'in Hristiyanlara karşı yaptıklarından bahsetti ve "Ateşe karşı ateşle savaşmalısınız" dedi.

Trump, istihbaratçılara "işkence" içeren sorgulama yöntemlerinin etkili olup olmadığını sorduğunu ve "Kesinlikle işe yarıyor" yanıtını aldığını belirtti. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net