Dilmen: Atatürk’ün hedeflerine Erdoğan’la ulaşırız

Dilmen: Atatürk’ün hedeflerine Erdoğan’la ulaşırız

Rıdvan Dilmen, ‘Başkanlık sistemi’ni öngören Anayasa değişikliği referandumu için başlattığı ‘Evet’ kampanyasına gelen eleştirilere yanıt verdi.

Eski futbolcu ve televizyon yorumcusu Rıdvan Dilmen, ‘Başkanlık sistemi’ni öngören Anayasa değişikliği referandumu için başlattığı ‘Evet’ kampanyasına gelen eleştirilere yanıt verdi.

Aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu başkan adayı olan Dilmen, “Cumhuriyet ve Atatürk kimsenin tekelinde değildir” ifadelerini kullanarak “Atatürk’ün koyduğu hedeflere ancak Erdoğan’la ulaşılacağını” dile getirdi.

Sabah’ın haberine göre Dilmen şu ifadeleri kullandı: 
“Cumhuriyet ve Atatürk kimsenin tekelinde değildir, 80 milyona aittir. Bugün önümüzde duran görev cumhuriyetimizi güçlendirmek, demokrasimizi geliştirmektir. Birliğimiz ve ülkemizi korumanın tek yolu budur. Bugün bütün yurttaşlarımızın önceliği yurtseverlik olmalıdır. Bunun için güçlü bir liderliğe, güçlü bir cumhuriyete ve gelişmiş bir demokrasiye ihtiyacımız var. Bunları vizyonuyla, yaptıklarıyla, insanlığıyla Sayın Cumhurbaşkanımızda (Recep Tayyip Erdoğan) görüyorum. Atatürk'ün Cumhuriyetimizle ilgili koyduğu hedeflere ancak bu yolla ulaşır ve geliştirebiliriz diye düşünüyorum.
Anayasamızda belli önemli maddeleri inceledim. Ülkem için iyi olacağını düşündüm. Bu tamamen kendi fikrimdir. Farklı görüşlere de saygılıyım. Ama hiç kimse bu durum üzerinden birbirini düşman görmemelidir, düşmanlık üretmemelidir. Herkesi, beni de dahil eleştirebilirler, fikirlerimi eleştirebilirler Ama Atatürk sevgimi ve bağlılığımı sorgulamak kimsenin haddi değildir. Demokratik bir ülkedeyiz. Herkes zaten sandığa gidecek, kendi fikrini beyan edecek. Herkes de herkesin fikrine saygı duyacaktır. Daha güçlü Türkiye için herkes özgür şekilde oyunu kullanacaktır. Mahalle baskısı ve tehdide demokraside yer yoktur.” (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net