MHP'li vekillerden 'skandal' oylama görüntüleri

Anayasa değişikliği teklifinin oylandığı sırada MHP'li vekillerin oy pusulalarını MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem'e teslim ettikleri iddia edildi

Başkanlık sistemi getirmeyi amaçlayan Anayasa değişiklik teklifinin oylandığı sırada, MHP'li vekillerin oy kullandıktan sonra kullandıkları oyların pullarını MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem'e teslim ettikleri  görüntüler ortaya çıktı.

Yurt gazetesinde yer alan habere göre; MHP'de 'hayır' oyu kullanacağını açıklayan milletvekilleri hariç diğer vekiller oy kullandıktan sonra ellerindeki pulları MHP Milletvekili Arzu Erdem'e teslim ettiği iddia edildi. Böylelikle MHP'li vekillerin hangi oyu kullandıkları belirlenmiş olduğu bildirildi.

CHP Milletvekili Muharrem İnce ise  verdiği bir röportajda şu ifadeleri kullanmıştı: "MHP’li bir milletvekili pul topladı orada! Herkesten pul topladı. Böyle bir şey olabilir mi? Bu bir milletvekiline yapılabilecek en büyük hakarettir, aşağılamaktır. O pulu verenler, şimdi hiç utanmadan gidip, bu milletin maaşını alacaklar! Bu milletin vergilerinden ödenmiş paraları alacaklar. Hiç utanmayacaklar mı? Siz milletin temsilcisi filan değilsiniz. Siz düpedüz yalakasınız! Hangi ideoloji, hangi din, hangi inanç, hangi felsefe bunu yaptırabilir?" (HABER MERKEZİ)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Ocak 2017 01:38
www.evrensel.net