Plastik fabrikasında patlama: 4 yaralı

Plastik fabrikasında patlama: 4 yaralı

İstanbul Hadımköy’de plastik fabrikada meydana gelen patlamada 4 işçi yaralandı.

İstanbul Hadımköy'de bulunan bir plastik fabrikasının depo bölümünde patlama meydana geldi. Patlamanın ardından alev alev yanmaya başlayan fabrikada bulunan 4 işçi yaralandı. Söndürme çalışmaları itfaiye ekiplerinin 8 saatlik çalışması sonrası söndürülebildi.

Arnavutköy, Orgeneral Eşref Bitlis caddesinde bulunan bir plastik fabrikasının depo bölümünde 17.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. O sırada depoda bulunan 4 işçi yaralandı. Şiddetli patlamanın ardından depoda bulunan granül plastik ham madde alev aldı. Çalışanların ihbarı üzerine fabrikaya sağlık ekibi ve itfaiye sevk edildi. Olayda yaralanan 4 kişi çevre hastanelere kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi.

Öte yandan, fabrikaya Arnavutköy itfaiyesi başta olmak üzere çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. İtfaiye ekipleri depoda başlayan yangının fabrikanın diğer bölümlerine sıçramaması için yoğun çaba sarf etti. Yanıcı özelliği yüksek plastik ham maddeyle dolu olan depodaki yangının söndürülmesi için yürütülen çalışmalar 8 saat boyunca sürdü. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Ocak 2017 01:05
www.evrensel.net