Yasin Börü davasında avukatlara ölüm tehdidi

Yasin Börü davasında avukatlara ölüm tehdidi

Yasin Börü'nün yaşamını yitirdiği saldırıya dair duruşma sonrası sanık avukatları ölümle tehdit edildi.

Diyarbakır'da 6-8 Ekim Kobanê eylemleri sırasında uğradığı saldırıyla yaşamını yitiren Yasin Börü'nün davasına devam edildi.  Duruşma bitiminde müşteki yakınlarının, sanık avukatlarını “Ağzınızı açmayın, bir gün gebereceksiniz” şeklinde tehdit ettiği iddia edildi.

Hüda-Par üyeleri Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökgüz'ün hayatını kaybetmesine ilişkin dava Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Söz alan sanık avukatları, dosyada müvekkillerinin tutuklu yargılanmasını gerektirecek somut delillerin olmadığına dikkat çekerek, müvekkillerinin tahliyesine karar verilmesini istedi. Sanık avukatlarından Sinan Tanrıkulu, HTS kayıtları, görüntü kayıtları ve gizli tanık beyanlarında müvekkiline yönelik bir delil bulunmadığı bilgisini tekrarladı.

Sanık avukatlardan Fuat Hayri de, Ankara 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen “FETÖ Ana Davası”nda hâkimin, 6-8 Ekim olayları ile ilgili “FETÖ”cü polislerin yeterince araştırma yapmadığını beyan ettiğini ifade ederek, önemli bir dosyanın sadece birkaç saniyelik görüntü üzerinden açılmasının hukuken doğru sonuç vermeyeceğini ifade etti ve tahliye talebinde bulundu.
Kısa bir aranın ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, bir sonraki duruşmayı 15 Şubat olarak belirledi.

Duruşma bitiminde adliye koridorunda Hüda-Par üyeleri ile müşteki yakınları sanık avukatlarına ağır hakaretlerde bulundu. Müşteki yakınları, sanık avukatlarına “Ağzınızı açmayın, bir gün gebereceksiniz” tehditlerinde bulundu. (Ankara/DİHABER)

www.evrensel.net
ETİKETLER Yasin Börü