Erdoğan: Teklifi vakit kaybetmeden TBMM’ye göndereceğiz

Erdoğan: Teklifi vakit kaybetmeden TBMM’ye göndereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anayasa değişikliği teklifi bu gece bize ulaşacaktır, biz de vakit kaybetmeden TBMM'ye göndereceğiz” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Madagaskar Cumhurbaşkanı Hery Rajaonarimampianina ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Meclis'ten geçen anayasa değişiklik teklifine ilişkin olarak, "Bu gece nasip olursa ülkemize dönüyorum ve ülkemize döndükten sonra öyle zannediyorum ki Meclis Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı'na parlamentodaki bu görüşmelerin neticesini ulaştırmış olması lazım. Bizler de değerlendirmemizi hemen yapacağız. Milletimin çünkü beklentisi budur, uzatmadan kararımızı hemen verip atılan bu kararlı adımı bizler de TBMM'ye tekraren göndereceğiz" dedi.

ANAYASA MAHKEMESİ’NE BAŞVURU 

Erdoğan, CHP'nin, teklifin iptali istemiyle AYM'ye başvurma kararı almasıyla ilgili olarak da "Muhalefet AYM'ye başvurabilir. Bu konuda herhangi bir önleyici, 'Niye oraya gidiyorsun' demeye hakkımız yok. Bunlara da alışığız. AYM'ye çok sık gitmeye alışık anlayış da var ülkemizde. Temenni ederim ki bir an önce AYM de bu konuyla ilgili kararını verir çünkü milletimiz heyecanla artık bu konuda atacakları adımın hazırlığı içerisinde" diye konuştu.

'EL BAB ÇEVRESİNDEYİZ'

Erdoğan, gazetecilerin Astana görüşmeleri sorusunu yanıtlarken, daha önce "Bitti, bitiyor" ve "İnşallah bitecek" dediği El Bab'taki operasyona da değindi. Erdoğan, “Şu anda El Bab çevresindeyiz. Amerika'daki yeni yönetimle koalisyon güçleri ne gibi adımlar atar bilemiyorum ama Astana neticeleriyle masaya yatırılmak suretiyle El Bab, Mümbiç ve Rakka'da yeni bir adım atılır ve DEAŞ, YPG ve PYD'ye karşı mücadele edilir” dedi. (DİHABER)

(Fotoğraf: Arşiv)
 

www.evrensel.net