Urfa'da doktora saldıran baba ile oğul gözaltına alındı

Siverek'te kan tahlilini internet kesintisi sebebiyle alamadıkları için doktorla tartışan ve bıçakla saldırmaya kalkan baba ve oğul gözaltına alındı.

Olay, sabah saatlerinde Urfa'nın Siverek ilçesi, Bahçelievler Mahallesi'ndeki 5 Nolu Aile Hekimliğinde meydana geldi. Yakın bir tarihte evlenecek olan Yakup E., babası Osman E. ile birlikte kan tahlili için Aile Hekimliğine gitti. Burada kan örneğini veren Yakup E., sonuçları internet bağlantısı kesildiği için alamadı. Bu duruma sinirlenen Yakup E. ile babası Osman E., sonuçları alamadıkları için odasına gittikleri doktor Süleyman Tekeş ile tartışmaya başladılar. Tekeş, bir süre sonra büyüyen tartışma sırasında baba ve oğulun kendisini darp ettiğini belirtti. Gözü moraran doktor Tekeş'e yönelik saldırı, odasına giren diğer doktorlar ve görevliler tarafından engellendi. Dışarı çıkarılan Yakup E. ile babası Osman E., bir süre sonra bu kez ellerinde bıçakla yeniden Aile Hekimliği Merkezine geldi ve içeri girmek istedi. Eli bıçaklı baba ve oğlunu gören görevliler, kapıyı kapatarak durumu polise bildirdi. İhbar üzerine gelen polisler, baba ve oğlu gözaltına aldı ve doktor Tekeş'in şikayeti üzerine sorgulamaya başladı.

Kendisine saldıran baba ile oğlundan şikayetçi ve davacı olduğunu belirten doktor Süleyman Tekeş, "Sağlık Bakanlığının yaşadığımız olumsuzlukları gidermek üzere yeni yasada düzenlemeler yapması gerekir. Aksi takdirde bu tip olayları yine yaşayacağız." dedi. Tekeş özellikle hekimlere ve tüm sağlık çalışanlarına dönük saldırıları da kınadığını belirtti. (DHA)

www.evrensel.net