Figen Yüksekdağ metal işçilerine mektup yazdı

Figen Yüksekdağ metal işçilerine mektup yazdı

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, grevleri kazanımla sonuçlanan metal işçilerine mektup yazdı.

4 Kasım’dan bu yana cezaevinde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, grevleri kazanımla sonuçlanan metal işçilerine Birleşik Metal-İş Sendikasına mektup gönderdi.

Mektubunda işçilerin kazanımını kutlayan Yüksekdağ, ‘Ulusal güvenliğe tehdit’ gibi ‘komik’ gerekçelerle alınan grev yasaklarına dikkat çekti.

Yüksekdağ mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Metal işçilerinin kazanımını kutluyorum

Değerli işçi kardeşlerim,

'Ulusal güvenliğe tehdit' gibi komik sebeplerle işçilerin haklı taleplerini yasaklama yoluna gidenlerin derdi, iktidarları boyunca ulusun değil, patronların ve kendi makamlarının güvenliği olmuştur. Buna karşılık grev hakkına sahip çıkan, iktidarın emek düşmanı, anti-demokratik yasaklama politikasına karşı tutum alan ve iradesini ortaya koyan siz değerli metal işçilerini selamlıyor, kazanımlarınızı kutluyorum.

Sömürüye ve yasaklara 'Hayır!' diyen işçilerin zaferi bize göstermiştir ki birleşen, dayanışan, mücadele eden ve direnen kazanmaktadır. Diliyorum ki, bu kazanım, yeniden umut etmek adına hepimiz için güçlü bir başlangıç olur.” (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 25 Ocak 2017 09:18
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

 1. Hüseyin Özlütaş 9 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 7  /  Beğenmedim 0

  ACİL DEMOKRASİ
  YA BARIŞ VE DEMOKRASİ YA DA BARBARLIK
  Bir Hint atasözünün her şeyi açıkladığına inanıyorum. “ FİLER TEPİŞİYOR, ÇİMLER EZİLİYOR” her tarafı “ softalar ve zındıklar” sarmış durumda! Korkularında kime, nasıl saldıracaklarını bilememekteler. “ Freni patlamış bir kamyon gibi” ve “ gözü dönmüş ırkçı milliyetçilerle” el ele “ dağı taşı TERÖRİST VEYA DÜŞMAN GÖRMEKTELER, ŞİMDİDE HALKIN YURTSERLİK DUYGULARINI İSTİSMAR EDEREK, HER TAŞIN ALTINDA BİR “TERÖRİST” ARAMAKTADIRLAR”. Sanıyorlar ki! Herkes “ düşman onlarsa yurtsever! Haydi oradan. . . . ! Ne yaparsa, yapsınlar gerçek yurtsever olamazlar. Onlar ancak “ gözü dönmüş şoven üstler “ olmaktan bir “ adım” öteye dahi gidemezler. Dünya sairi sair i N. Hikmet in sesini duyar gibiyim!
  Hava kurşun gibi ağır,”
  Bağır,
  Bağır,
  Bağırıyorum.
  Koşun kurşun eritmeye,
  Çağırıyorum.”-N.H

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.