Pınar Aydınlar'dan tacize suç duyurusu

Pınar Aydınlar'dan tacize suç duyurusu

Sanatçı Pınar Aydınlar, oturduğu sitenin güvenlikçileri tarafından maruz kaldığı baskı ve taciz ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Sanatçı Pınar Aydınlar’ın İstanbul Kağıthane’de oturduğu sitenin güvenlik görevlileri, eve gelen misafirlerinin kimlik bilgilerini aldı. Geçtiğimiz hafta evine gelen misafirlerin TC kimlik numaralarını soran güvenlik görevlisi ile tartışan Aydınlar, özel güvenlikçilerin “Gerekirse kelepçe bile takarız” sözleri ile karşılaştı.

Konu ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Aydınlar, “Bugün de evime gelen bir aile dostuma kimlik istenmesi ve devamında da ‘Pınar’ın neyi oluyorsun’ sorusunu sorması üzerine aşağı indim. Böyle bir uygulamanın doğru olmadığını, özel hayatın ihlal edildiğini söyledim. Onların da polis olmadığını hatırlattım. Arkasından ‘gerekirse kelepçe takarım’ dedi. Tartışma esnasında arabamın fotoğrafını çekti. Bu kadar tartışmanın içerisinde iki dakika arabamın burada durmasını mı sorun ettiniz diye sordum. O arada etraftan çıkan birkaç kişi, ‘kabul etmiyorsanız bu uygulamayı buradan çıkarsınız’ gibi söylemlerde bulundu. Belli ki bir koordinasyon meselesi var. Bana ait bir evden 12-13 yıldır oturduğum evden baskı ile çıkarılmak isteniyorum” dedi. Sadece kendi hakkını savunmadığını ifade eden Aydınlar, site içinde bulunan herkesin hakkını savunduğunu söyledi.

‘ÖZEL HAYATIN İHLALİ’

Aydınlar’ın avukatı Murat Arksak ise şunları aktardı: “Siyasetçilerin, ünlü olanların, magazin boyutu olan insanların özel hayatları daha da koruma kapsamındadır. Anayasa Mahkemesi (AYM) tarafından alınan kararlar var zaten. 'Böyle bir uygulamaya tabi tutulmak istemiyorum' dediği zaman bu uygulamaya son vermeleri gerekir. Bu konuda dava açtık. Ama buna son vermemişler aksine Pınar’ı taciz etmeye ve bu uygulamaya devam etmeye çalışmışlar.”

Suç duyurusunda bulunmalarına rağmen uygulamanın devam ettiğini vurgulayan Arksak, bu durumun özel hayatın ihlali anlamına geldiğini dile getirdi. (DİHABER)

www.evrensel.net