Madonna’ya soruşturma açıldı 

Madonna’ya soruşturma açıldı 

Washington’da gerçekleştirilen Kadınlar Yürüyüşü’nde yaptığı açıklamalar nedeniyle Madonna hakkında soruşturma başlatıldı. 

ABD Başkanı Donald Trump’ın göreve başladığı ilk günde Washington’daki Kadınlar Yürüyüşü’ne katılan Madonna’nın sözlerine karşı, Trump destekçileri tarafından "terörist"denilerek linç kampanyası başlatıldı. CNNTürk’ün haberine göre Gizli Servis’ten bir kaynak, Madonna hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Binlerce kadının katıldığı eylemde konuşma yapan Madonna, “Öfkeliyim. Evet, Beyaz Saray’ı havaya uçurmayı da düşündüm. Ancak bunun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini biliyorum. Umutsuzluğa kapılmamalıyız. Şair W.H. Auden’ın 2. Dünya Savaşı öncesinde dediği gibi ‘Ya birbirimizi sevmeli ya da ölmeliyiz.’ Ben sevgiyi seçiyorum. Benimle misiniz?” ifadelerini kullanmıştı.

Gelen tepkilerin ardından Instagram hesabından bir açıklama yayınlayan Madonna, sözlerinin çarpıtıldığını savunmuş ve “Ben şiddet yanlısı biri değilim, şiddeti teşvik etmiyorum” demişti.

Madonna sözlerine: “İnsanların konuşmamı içinden öylece çekilmiş bir ifadeyi almaktansa tamamını duyup anlaması önemli. Açıklamama sevginin devrimini başlatmak istediğimi söyleyerek başladım. Metafor kullandım ve durumlara karşı iki bakış açısı yönelttim. Biri umutlu, diğeri de bizzat hissettiğim gibi öfkeli. Ancak öfkeyle hareket etmenin hiçbir şeyi çözmeyeceğini biliyorum. Sevgiyle bir şeyleri daha iyi kılmak istiyorum.” diyerek devam etmişti.

Donald Trump'ın yemin töreninin ardından ABD başta olmak üzere pek çok ülkede kadınlar yürüyüş gerçekleştirmişti. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER ABDMadonnaTrump