Levent Nazifoğlu: 2018'den sonra Galatasaray'ı kimse tutamaz

Levent Nazifoğlu: 2018'den sonra Galatasaray'ı kimse tutamaz

Galatasaray Basın sözcüsü Levent Nazifoğlu, son günlerdeki yoğun eleştirilerin ardından Beyaz TV'ye bağlanarak soruları yanıtladı.

Galatasaraylı yönetici Levent Nazifoğlu, Beyaz TV'de canlı yayına bağlanarak son günlerdeki yoğun eleştirilere yanıtlar verdi. Açıklamalardan öne çıkanlar;

'ORTADA EKONOMİ GERÇEĞİ VAR'

Açıklamalarına kulübün ekonomik sıkıntıda olduğuna dikkat çeken Nazifoğlu; "Herkes geçici başarıların peşinde. 3-4 sene önce alınanlar belli ama ortada bir ekonomi gerçeği var, bütçenin hali ortada. Bugün toplantı yaptık, hocayla görüş alışverişi yaptık. Oraya bir hoca koyduk, fikrine saygı duymak zorundayız hepimiz. Ben de hoca da transfer istiyor ama başkanın durumunu görüyorum. Başkan sabahtan akşama kadar para arıyor. 65 milyon Euro'luk limit bizi zorluyor. UEFA ile görüşüyoruz, 1 Euro fazla harcarsanız seneye Avrupa'ya almam diyor. Sezon başında Riekerink ile de konuştuk, başka hocalar ile de konuştuk. Bu durumu Riekerink de biliyor." şeklinde konuştu.

"Ben burada durmanın meraklısı değilim. Kimse gelmediği için buradayım. Şimdi çıkıp konuşuyorlar."

FATİH ALTAYLI ELEŞTİRİLDİ

"Fatih Altaylı'yı adam yerine koyup cevap vermem, Altaylı yıllardır kucaktan kucağa oturan biri. Altaylı adam değil. Fatih Altaylı, Ali Sami Yen'de Fenerbahçelilerden dayak yiyen tek Galatasaraylıdır. Fatih Altaylı yalancı ve iftiracı. Bu adam bölücü başıyla gidip para karşılığında röportaj yaptı. Eski meski olay yok. Kasımpaşa - Galatasaray maçında Kasımpaşa gol atınca Fatih Altaylı sevindi. Şerefim üzerine yemin ediyorum, gördüm."

'YARIN İSTİFAMI VEREBİLİRİM'

"Dursun Özbek, Galatasaray'ın kasasına 120 milyon TL nakit koydu. Aman bize bir şey olmasın' diye hep sustular. Benim hiç umrumda değil. Yarın istifamı verebilirim. Ben başkana diyorum, 'Başkan paranla rezil oluyorsun. Niye böyle bir şey yapıyorsun?' diye... Ben yöneticiliğimi bu şekilde devam ettireceğim. Eğer beğenmiyorlarsa beni indirebilirler."

'PODOLSKİ AYRILACAK GİBİ'

"Podolski için 3 milyon Euro teklif yaptılar. Kabul etmedik. İsteyen, verecek parasını alacak Podolski'yi. Burada kalmak istemiyor, Japonya'ya gidecek gibi gözüküyor."

'2018'DEN SONRA KİMSE TUTAMAZ'

"2018'den sonra Galatasaray'ı kimse tutamaz. Takım komple yenileniyor ve gençleşiyor. Eğer beni beğenmiyorlarsa indirebilirler. 500 milyon TL'lik anlaşma yapılıyor. Oradan gelecek parayla bu temlikler aşılacak. O paralar yatırılacak kredilere. Temlikler açılınca o Nike'taki para da, TT Arena parası da, Digiturk parası da, hepsi kulübe gelmeye başlayacak." (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net