23 Ocak 2017 21:35

Eğitim Sen Adana Şubesinden kuruluşlarının 22. yılında eylem

Adana Eğitim Sen Şubesi kuruluşlarının 22. yılında eylem yaptı.

Eğitim Sen Adana Şubesinden kuruluşlarının 22. yılında eylem

Paylaş

Eğitim Sen Adana Şubesi kuruluşlarının 22'inci yıl dönümünde mücadeleye devam etme mesajı verdi. Atatürk Parkı'nda gerçekleşen basın açıklamasına CHP Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, İbrahim Özdiş ve Zülfikar İnönü Tümer ve çok sayıda parti var demokratik kitle örgütü katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Ahmet Karagöz, 95'te kurulan Eğitim Sen' in 90'lı yılların başına kadar uzanan örgütlenme ve mücadele tarihleri boyunca insanca yaşam, güvenli gelecek ve Demokratik Türkiye mücadelesi verdiklerini söyledi. Birlikten, mücadeleden, örgütlü tutum ve dayanışmadan 15 Temmuz sonrası gelişen KHK ile ihraçlarda da vaz geçmediklerini söyleyen Karagöz, on binlerce üyesi açığa alınan sendikalar üyelerine sırtını dönerken Eğitim Sen'in verdiği mücadele ile tüm kamu emekçilerine umut olduğunu ifade etti. 8 Eylül'de açığa alınan 11 bin 285 üyelerinden yalnızca 12'sinin açıkta kaldığını belirten Karagöz, 100 yıllık bir mücadele geleneğini taşıyan sendikalarının insanca yaşam, güvenli gelecek ve Demokratik Türkiye mücadelesine devam edeceğini söyledi.

Türkiye'deki uygarlık düzeyinin Eğitim Sen, TMMOB gibi Emek ve meslek örgütlerinin mücadeleleri ile doğru orantılı olduğunu ifade eden CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Eğitim Sen'in Türkiye Öğretmenler Sendikası ve TÖB-DER geleneğinden geldiğini belirterek önümüzdeki referandumda da bu örgütlerin ve halkın mücadelesi ile tarihin akışının geriye döndürülemeyeceğini ifade etti.

Özdiş'in ardımdan söz alan Elif Doğan Türkmen, işsizliğin arttığı, patlayan bombalar ve ekonomik sıkıntılar içerisinde tüm bu sorunları bir kenara bırakıp tek adam rejimi için meclis görüşülmesi yapıldığını ifade etti. Hangi partiden olduğuna bakılmaksızın tüm halkla birlikte 100 yıllık bir demokrasi geleneğinin olduğu bu coğrafyada tek adam rejimine hayır diyecekleri söyleyen Türkmen, "Alanlarda, sokaklarda, köylerde olmamız gerekir. Halk olarak sokaklarda olacağız. Her insanı yanımızda görmeye ihtiyacımız var" dedi. 80 milyon için başka seçenek olmadığını dile getiren Türkmen, "Ya Ortadoğu bataklığına döneceğiz ya da Cumhuriyet'in kurucu değerleri ile tanışıp barış içinde yaşayacağız" dedi. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Samandağ’da ortak açıklama: Gözaltılar serbest bırakılsın

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa