BES’ten metal işçilerinin grevine destek mesajı

BES’ten metal işçilerinin grevine destek mesajı

Büro Emekçileri Sendikası (BES), Birleşik Metal-İş üyesi işçilerin grevinin yasaklanmasına tepki göstererek dayanışma mesajı yayınladı. 

KESK’e bağlı BES, Birleşik Metal-İş Sendikası’nın başlattığı grevin Bakanlar Kurulu tarafından 2 ay ertelenerek fiilen yasaklanmasına tepki gösterdi. 

Yazılı olarak yapılan açıklamada, kamu emekçilerinin de çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle hiçbir gerekçe gösterilmeden, savunma hakkı tanınmadan ihraç edildiği, memuriyetten çıkartıldığı ifade edildi. Hükümetin söz konusu işçiler, kamu emekçileri olduğunda hukuksuz ve keyfi uygulamalarını hayata geçirdiği kaydedilen açıklamada, sermaye kesimlerine ise her türlü kolaylığın sağlandığı, paketlerle yeni kaynakların aktarıldığı ifade edildi. 

Birleşik Metal-İş Sendikası’nın hükümetin metal işçilerinin grevine getirdiği yasağı tanımadığını ilan ettiği hatırlatılan açıklamada, “Metal işçileri ve kamu emekçilerinin mücadelesini ortaklaştırmak ve Anayasa oylamasında ‘Hayır’ için çalışmamızı birleştirmek zorunlu hale gelmiştir. Birleşik Metal üyesi işçilerinin yanında olduğumuzu belirtiyor, haklı mücadelelerine destek veriyoruz” denildi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER BESmetal