Ara Dinkjian Caz Tatili’nde

Ara Dinkjian Caz Tatili’nde

Nilüfer Belediyesi tarafından 28 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Nilüfer Caz Tatili'nde Ara Dinkjian da sahne alacak.

Nilüfer Belediyesi, “Caz hâlâ ve her şeye rağmen iyi bir şey” sloganıyla cazın ustalarını, hayranlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.  28 Ocak-18 Şubat arasında düzenlenecek olan Nilüfer Caz Tatili’nde Avishai Cohen, Özdemir Erdoğan, Baki Duyarlar, Erik Truffaz, Ara Dinkjian ve Electro Deluxe gibi caz dünyasının yıldızları sahne alacak.

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği Nilüfer Caz Tatili’nde sanatseverler caz müziğine doyacak. Nilüfer Caz Tatili,  28 Ocak’ta görkemli bir açılışla başlıyor. Bursa Akademik Odalar Birliği Oditoryum’da gerçekleşecek açılış gecesinde önce Murat Meriç “Türkiye’den Caz Manzaraları” isimli performansıyla konuklara müzik keyfi yaşatacak. Cazseverleri heyecanlandıran Nilüfer Caz Tatili’nin açılışında ilk konseri, yüzyılın en etkileyici 100 basçısı arasında gösterilen Kontrbas Sanatçısı Avishai Cohen verecek. Avishai Cohen Trio, dinleyicilerini Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Afro-Amerikan müzik ezgilerini birleştirdiği kendine özgü tarzıyla meraklıları caz dünyasına davet etmeye hazırlanıyor.

TÜRKİYE’DEN VE DÜNYADAN USTA İSİMLER

Nilüfer Caz Tatili’nin sürpriz isimlerinden biri Ara Dinkjian olacak. Dünyanın en iyi ut virtüözlerinden biri olarak kabul edilen Dinkjian 16 Şubat Pazar günü “Caz Tatili” kapsamında Nilüfer’de müzikseverler ile buluşacak ünlü isimler arasında. 

Caz müziğinin emektar isimlerinden biri olan Özdemir Erdoğan, Türkiye Jazz Tarihinde Işıksız Kalanlar albümünden parçalar ve unutulmayan besteleriyle 29 Ocak’ta caz severlere nostalji dolu bir akşam yaşatacak.

3 Şubat Cuma günü Kemenjazz sanatseverlerin karşısında olacak. Türkiye’nin önemli piyanist, besteci ve eğitmenlerinden Baki Duyarlar, kemençede Derya Türkan, davulda Cem Aksel ve kontrabasta Erdal Akyol’un yer aldığı Kemenjazz, Caz Tatili’nde sevenlerine keyifli anlar yaşatacak. Sergilediği sıra dışı performanslarla, kendine caz dünyasında ayrı bir yer edinen Erik Truffaz  da Caz Tatili kapsamında 4 Şubat’da müzikseverlerle buluşacak.

Gitarist ve Besteci Bilal Karaman 8 Şubat günü, farklı duruşuyla dikkat çeken Caz Şarkıcısı Şirin Soysal 9 Şubat Perşembe, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde caz severler müzisyen, gezgin, radyocu, TV programcısı Ayhan Sicimoğlu “Latin All Stars” grubu ile buluşacak. Sicimoğlu grubu ile birlikte sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak.

Nilüfer Caz Tatili 18 Şubat’ta, heyecanlandırıcı performanslarıyla tanınan Fransız grup Electro Deluxe konseri ile sona erecek. Fransız müzik dünyasının en çok ilgi gören grupları arasında yer alan Electro Deluxe, Nilüfer’de caz severlere unutulmaz bir konser verecek.  (Bursa/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 23 Ocak 2017 18:01
www.evrensel.net