22 Ocak 2017 12:54

Ayberk Atilla son kez sahnede

Dün hayatını kaybeden oyuncu Ayberk Atilla için Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde tören düzenlendi.

Ayberk Atilla son kez sahnede

Paylaş

Son oyunu Komik-i Şehir Naşit Bey için gün sayıyordu. Provaları bitirmiş, rolünü ezberlemişti. Oyunun ilk gösterimine günler kala hastaneye yatmak zorunda kaldı. Hasta yatağından kalkıp o ömrünü verdiği sahneye çıkıp, seyircisiyle buluşacaktı ancak olmadı. Ünlü Tiyatro Sanatçısı Ayberk Atilla önceki gün vefat etti.

Atilla için bugün Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde tören düzenlendi. Törende Ayberk Atilla'nın oyuncu arkadaşı Naşit Özcan elinde mumla sahneye geldi. Ayberk Atilla'nın hastalığı nedeniyle çıkamadığı oyuna bir günde hazırlanıp onun yerine sahneye çıktığını anlatan Özcan, “Şehir tiyatrolarına geldiğime çok sevinmişti, Ayberk Ağabey oyunun çıkmasına iki gün kala hastaneye yattı. Ben de onun bir günde rolünü çıkardım. ‘Emanetin bende’ dedim. ‘Şubat'ta alırım emaneti’ dedi. ‘Tamam’ dedim gelemedi. Ama olsun ben her gece kol kola onun rolünü oynacağım. Her gece benim yerime alkışı o alacak” diye konuştu.

AİLESİ GÖZYAŞI DÖKTÜ

Ayberk Atilla'nın eşi Gül Atilla ile kızı Beril Ünal tören sırasında gözyaşı döktü. Taziyeleri onlarla birlikte Ayberk Atilla'nın oğlu Berke Atilla kabul etti. 70 yaşında kanser sebebiyle yaşamını yitiren Ayberk Atilla için herkes gözyaşı döktü.

‘HER GECE SEYİRCİYİ SELAMLAYACAKSIN’

Törende sahneye çıkan isimlerden biri de Ayberk Atilla'nın uzun yıllardır sahne aldığı Şehir Tiyatrolarının Genel Sanat Yönetmeni Suha Uygur'du. Uygur, “Çok özel melek kalpli bir insanı kaybettik. Komik-i Şehir Naşit Bey oyununun perdesini her gece Ayberk Atilla için açacağız. Oyun oynandığı her akşam bizlerle beraber olacaksın, o çok sevdiğin seyirciyi selamlayacaksın” diye konuştu. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Göksu Deltası'ndaki yangın söndürüldü

SONRAKİ HABER

Erdal Özyağcılar’dan 'Kral' oyunu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa