Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum sürecini başlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum sürecini başlattı

Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Peşinen söylüyorum, önüme geldiği zaman onaylarım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Tavşantepe, Pendik, ve Yakacık metro istasyonlarının açılış törenine katıldı.

Burada konuşan Erdoğan, TBMM'den geçen anayasa teklifine ilişkin açıklamalarda bulundu. Anayasa değişiklik teklifinin Meclis’te onaylanmasının ardından referandum sürecinin başladığını söyleyen Erdoğan, “Önüme geldiği zaman, ben peşinen söylüyorum, onaylarım. George, Hans ne der. Şu ne der. Bu ne der. Beni ilgilendirmez. Milletimin dediği beni ilgilendirir” dedi.

‘ŞEHİTLER OLMADAN BU TOPRAK VATAN OLMAZ’

Cumhurbaşkanı, El Bab’daki asker ölümlerine ilişkinse tepki çekecek açıklamalarda bulundu. “Şehitlerimiz var. Ama şehitler olmadan bu toprak vatan olmaz” diyen Erdoğan, “İnancımıza göre şehitler ölmez. Döktüğümüz her damla kan, ter bu toprakların bize vatan olduğu gerçeğini perçinleyen birer çivi, mıhtır. Birer tapu belgesidir” ifadelerini kullandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve AKP İl binalarına düzenlenen saldırılara ilişkin de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar ile bir yere varmak mümkün değil. Bugün de Türkiye'yi terör örgütleri, ekonomik saldırılar ile uluslararası dayatmalar ile köşeye sıkıştırdıklarını sananlara karşı yeni bir istiklal mücadelesini başlattık sürdürüyoruz” diye konuştu. (DHA)

www.evrensel.net