KESK: Elimizden alınan işimizi geri istiyoruz

KESK: Elimizden alınan işimizi geri istiyoruz

KESK üyeleri, OHAL kapsamında ihraç edilen ve açığa alınan üyeleri için Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda oturma eylemi gerçekleştirdi.

KESK İstanbul Şubeler Platformu üyeleri, OHAL kapsamında ihraç edilen ve açığa alınan üyeleri için Bakırköy Özgürlük Meydan’ında oturma eylemi gerçekleştirdi. Her Cumartesi 14.00 ile 16.00 arasında gerçekleşecek olan oturma eyleminde KESK üyeleri “Haksız hukuksuz ihraçlara hayır, işimizi istiyoruz” dedi. KESK üyeleri, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları attı. Kitle adına açıklamayı Eğitim Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Özev yaptı. Ülkenin OHAL ve uygulamaya konulan KHK'lerle yönetildiğine dikkat çeken Özev, “1 Eylül, 29 Ekim, 23 Kasım ve 6 Ocak tarihlerinde KHK'lerle sorgusuz, sualsiz ve herhangi bir gerekçe gösterilmeden hukuksuzca binlerce kamu emekçisinin görevine son verilmiştir. 15 Temmuz darbe girişimine yönelik ilan edilen OHAL ile ömrü darbelerle mücadele ile geçmiş bir anlayıştan gelen sendikamıza, darbe dönemlerini mumla aratacak bir saldırı furyası başlatılmıştır” diye konuştu.

'GÖREVLERİNE SON VERİLEN ÜYLERİMİZ SENDİKAMIZIN ONURUDUR'

Kamu emekçilerinin iş güvencesine sahip çıktığını vurgulayan Özev, “Kamu hizmetlerinin tasfiyesine karşı çıktığımız, parasız, nitelikli ve ulaşılabilir olmasını savunduğumuz için, ücrette adalet, insanca bir yaşam, güvenceli bir iş ve güvenceli bir gelecek istediğimiz için, performansa göre ücreti, il içi ve iller arası rotasyon uygulamalarını kabul etmediğimiz için, eşitliği, adaleti, demokrasiyi ve laikliği savunduğumuz için, iktidara biat etmediğimiz, iktidarın memuru olmayı kabul etmediğimiz, sendikaların siyasi partilerden bağımsızlığını savunduğumuz için iktidarın hedefi haline geldik” dedi. Bu karanlık dönemde görevine son verilen üyelerinin sendikanın onuru olduğunu söyleyen Özev, üyelerinin tamamı görevlerine iade edilene kadar yılgınlığa düşmeden, kararlı ve sürekli olarak her türlü eylem, etkinlik ile dayanışmaya ve hukuki süreçleri sonuna kadar zorlamaya devam edeceklerini söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net