Eğitim Sen Bursa Şubesi, 22. yılında mücadeleye dikkat çekti

Eğitim Sen Bursa Şubesi, 22. yılında mücadeleye dikkat çekti

Eğitim Sen Bursa Şubesi 22. kuruluş yıldönümü dolayısıyla dayanışma yemeği düzenledi.

Eğitim Sen Bursa Şubesi 22. kuruluş yıldönümü dolayısıyla dayanışma yemeğiyle üye ve dostlarıyla bir araya geldi. Çok sayıda demokratik kitle örgütü, siyasi parti ve akademik oda temsilcisinin katıldığı gecenin açılış konuşmasını Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Cihat Uygur gerçekleştirdi.

Uygur’un ardından Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca geceye katılanları selamlayarak laik, bilimsel, demokratik ve anadilde bir eğitim için bugüne kadar vermiş oldukları mücadeleyi bundan sonra da vereceklerini belirterek, 15 Temmuz sonrasında iktidarın Eğitim Sen üyelerine yönelik yürüttüğü açığa alma, ihraç gibi sindirme politikalarına da boyun eğmeyeceklerini ifade etti. Ülkeyi karanlığa götürmek isteyenlere karşı sonun kadar mücadele edeceğiz ve aydınlık yarınları getirene kadar yaşamın her alanında mücadele edeceğiz” dedi.

EVRENSEL’E EMEK HABERLERİ ÖDÜLÜ

Gecede konuşmaların ardından düzenlenen plaket töreninde ilk plaketler halk için halkın haberlerini yapan ve emekçilerin sesini duyurmaya çalışan basına verildi. Bursa Muhalif, Evrensel Gazetesi ve Bursaport muhabirleri Hatice Nur Derya, Uğur Ökdemir ve geceye katılamayan Esra Erenel’e Eğitim Sen Bursa Şubesi’nden Atakan Erdağı tarafından plaketleri takdim edildi.

Eğitim emekçilerinin bir asırlık mücadelesini 60’lı yıllarda sendikalaşarak sürdüren TÖS, TÖB DER, Eğit Der, Eğit Sen ve Eğitim Sen’in eski genel başkanları da katıldı. Geceye sağlık sorunları nedeniyle TÖS Genel Başkanı Feyzullah Ertuğrul katılamazken, TÖB DER eski Genel Başkan Yardımcısı İsmet Yalçınkaya, Eğit Der eski Genel Başkanı Mustafa Gazalcı, Eğit Sen eski Genel Başkanı İsmet Aktaş ve Eğitim Sen eski Genel Başkanları  Yıldırım Kaya, Kemal Bal, Alaattin Dinçer’de katıldı.

MİLLETVEKİLLERİNDEN DAYANIŞMA MESAJI

Meclis’teki Anayasa görüşmelerinde bulundukları gerekçesiyle katılamayan Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal, Nurhayat Altaca, Lale Karabıyık ve Ceyhun İrgil de gönderdikleri mesajla Eğitim Sen ile dayanışma içerisinde olduklarını belirttiler.Gece konuşma ve plaket töreninin ardından Bajar’ın verdiği konserle son buldu. (Bursa/EVRENSEL)

 

www.evrensel.net
ETİKETLER Eğitim Sen Bursa