Crippled Black Phoenix İstanbul’da

Crippled Black Phoenix İstanbul’da

Post-rock ve progresif rock’ın kesişimi Crippled Black Phoenix, Zorlu PSM STUDIO’da!

Yayımladıkları ilk albüm sonrasında konserlere odaklanan ve kalabalık kadrolu dinamik canlı performanslarıyla dikkat çeken İngiliz grup Crippled Black Phoenix, 27 Ocak’ta Zorlu PSM’ye konuk oluyor. Electric Wizard ve Iron Monkey gibi gruplarla tanınan Justin Greaves’in 2004’te Mogwai’nin Basçısı Dominic Aitchison’ın iş birliğiyle kurduğu İngiliz grup Crippled Black Phoenix, post-rock ve progresif rock’ın başarıyla kesişmesini canlı olarak STUDIO sahnesinde deneyimletiyor.

2015’in ikinci yarısından itibaren Greaves’in yanı sıra vokal ve gitarda Daniel Änghede, klavyede Mark Furnevall, davulda Ben Wilsker, piyano ve vokalde Daisy Chapman, gitarda Jonas Stålhammar, basta Tom Greenway ve vokalde Belinda Kordic’ten oluşan bir kadroya geçiş yapan Crippled Black Phoenix, canlı performanslarında modern enstrümanları Viktorya Dönemi’nden enstrümanlarla bir araya getirerek deneysel işlere de imza atıyor.

Crippled Black Phoenix öncesi ise gitar ve vokalde Deniz Ağan, davulda Uygar Çetiner ve basgitarda Can Tunaboylu’dan oluşan başarılı psychedelic rock grubu Eskiz yer alıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Ocak 2017 10:02
www.evrensel.net