Zarok TV İsviçre’de en çok izlenen 4 kanaldan biri oldu

Zarok TV İsviçre’de en çok izlenen 4 kanaldan biri oldu

Türkiye’nin ilk Kürtçe yayın yapan çocuk kanalı Zarok TV, İsviçre’de 160 televizyon kanalı arasında izlenme oranı en yüksek 4 kanal arasına girdi.

Gazete Karınca’dan Çağdaş Kaplan’ın haberine göre; 29 Eylül 2016’da OHAL bünyesinde çıkartılan KHK ile kapatılan 12 televizyon ve 11 radyonun arasında bulunan Türkiye’nin ilk Kürtçe yayın yapan çocuk kanalı Zarok TV, kamuoyunun da yoğun tepkisi sonrası kararın geri çekilmesinin ardından 9 Aralık 2016’da yeniden yayına başladı.

Yeniden açılan kanal, İsviçre’de 160 televizyon kanalı arasında izlenme oranı en yüksek 4 kanal arasına girdi. Zarok TV Genel Yayın Yönetmeni Dilek Demiral yayına yeniden başladıktan sonra kendi animasyon ekiplerinin yapımlarıyla çocukların karşısına çıktıklarını belirterek, “Hem biz hem de çocuklar çok mutlu. Animasyon ekibimiz iki ve üç boyutlu animasyonlara başladılar. Kürtçe kendi animasyonlarımızla buluşmaktan mutluyuz” dedi. 

Türkiye’de ilk Kürtçe yayın yapan çocuk kanalı Zarok TV’nin sadece Türkiye’de değil yurt dışında da ilgiyle izlendiğini anlatan Demiral, Kürt nüfusunun yoğun yaşadığı İsviçre’de Kürt ailelerin çocuklarını ana dilini öğrenmeleri için Zarok TV’ye yönlendirdiğini belirtti. Demiral, kanalın İsviçre’de yapılan rating ölçümlerinde 160 kanal arasında en çok izlenen 4 kanal arasına girdiğini söyledi. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Zarok TVİsviçre