TMMOB: Greve çıkan metal işçilerinin yanındayız

TMMOB: Greve çıkan metal işçilerinin yanındayız

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, Birleşik Metal-İş Sendikası tarafından başlatılan greve dair yazılı açıklama yaptı.

Birleşik Metal-İş’in EMİS’le arasında geçen toplu iş sözleşmesinin sağlanamaması üzerine başlatılan greve destekler sürüyor. TMMOB tarafından yapılan yazılı açıklamada, “TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu olarak bu onurlu direnişi selamlıyor, grevin başarılı olması için her türlü dayanışmayı göstereceğimizi kamuoyuna sunuyoruz” denildi.

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Cevahir Efe Akçelik tarafından yapılan açıklamada; “Grevin Bakanlar Kurulu tarafından yasaklanması, AKP İktidarının emek alanına yönelik saldırılarının boyutunu bir kez daha ortaya koymuştur.” ifadeleri yer aldı.

‘HER TÜRLÜ DAYANIŞMAYI GÖSTERECEĞİZ’

Başlatılan greve destek vereceklerini belirten TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu açıklamada; “Türkiye`de işçi ve emekçilerin en temel haklarına yönelik saldırıların günden güne arttığı, güvencesiz çalışma koşullarının emekçilere dayatıldığı bir dönemde, metal işçilerinin kararlı mücadelesi ülkemiz açısından son derece önem teşkil etmektedir. Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği İstanbul İl Koordinasyon Kurulu olarak, bu onurlu direnişi selamlıyor, grevin başarılı olması için her türlü dayanışmayı göstereceğimizi ve omuz omuza mücadele içinde olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.” dedi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Ocak 2017 17:02
www.evrensel.net