Avrupa Futbol Şampiyonası başlıyor

Avrupa Futbol Şampiyonası başlıyor

UKRAYNA ve Polonya’nın ev sahipliğini yaptığı ve 16 ülkenin temsil edildiği 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası bugün oynanacak Polonya-Yunanistan maçıyla başlayacak.Bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek olan turnuva, açılış töreninin ardından Varşova National Stadium’da saat 19.00’da Polonya-Yunanistan maç

UKRAYNA ve Polonya’nın ev sahipliğini yaptığı ve 16 ülkenin temsil edildiği 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası bugün oynanacak Polonya-Yunanistan maçıyla başlayacak.

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek olan turnuva, açılış töreninin ardından Varşova National Stadium’da saat 19.00’da Polonya-Yunanistan maçı ile start alacak. Ukrayna ve Polonya’nın birlikte ev sahipliği yaptığı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 16 ülke yarışacak. 8 Haziran’da başlayıp 1 Temmuz’da bitecek olan turnuvada 16 takım 4’erli 4 gurupta yer alıyor. Gruplarda yer alan ülkeler ise şöyle: A Grubu, (Rusya, Polonya, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti), B Grubu, (Portekiz, Holanda, Almanya, Danimarka), C Grubu, (İspanya, İtalya, İrlanda, Hırvatistan), D Grubu, (Ukranya, İsveç, Fransa, İngiltere)

Kupada İspanya’nın, Almanya ve Hollanda favori gösteriliyor. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net