Tutuklu çocukların hayati tehlikesi sürüyor

Tutuklu çocukların hayati tehlikesi sürüyor

Adana Kapalı Cezaevi Çocuk Koğuşu'nda yatakların ateşe verilmesi nedeniyle çıkan yangında yaralanan 3 çocuğun hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

Adana E Tipi Kapalı Cezaevi Çocuk Koğuşu’nda kalan çocukların yatakları ateşe vermesiyle çıkan yangında 3’ü ağır 6 çocuk ile 5 infaz koruma memuru dumandan etkilenerek tedavi altına alındı. TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırılan yaralı çocuklardan A.B., R.K.,C.Y.'nin hafif yaralı, F.K., M.E. ve M.A.'nın ise hayati tehlikesinin devam ettiği ifade edildi. 

Öte yandan çocuk tutuklularının iddiaya göre koğuşlarını değiştirmek için yatakları kapının arkasına yığarak ateşe verdiği ve infaz koruma memurlarının yangını fark etmesiyle müdahale ettikleri belirtildi. Vardiya amiri İnfaz Koruma Başmemur Ali Elakılınç, olaydan 1 dakika sonra çocukların bulunduğu koğuşa gittiklerini, arka tarafında yatakların yığılı olduğu ve yangın nedeniyle ısınan kapıyı güçlükle açıp çocukları çıkardıklarını anlattı. 

Konuyla ilgili bilgi veren Av. Tugay Bek, olayın nedeniyle ilgili tam olarak bilgilerinin olmadığını belirterek, “İsyan olduğu ile ilgili iddialar var. Araştıracağız ve takipçisi olacağız" dedi. 

Polisin ise cezaevi önünde yoğun güvenlik önlemleri alması dikkat çekti.(DİHABER)
 

www.evrensel.net